درباره نشریه

 

عنوان

پژوهش های تولید گیاهی

 شاپای چاپی

2322-2050

شاپای الکترونیکی

2322-2778

وب سایت

https://jopp.gau.ac.ir

پست الکترونیکی

 jopp@gau.ac.ir

زبان مقالات

فارسی- انگلیسی

دوره انتشار

فصلنامه

ناشر

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

هزینه دریافتی

داوری اولیه: 80 هزار تومان

پذیرش: مقالات کامل 320 هزار تومان

             گزارش کوتاه 200 هزار تومان

سردبیر

دکتر کامبیز مشایخی

وضعیت

فعال

آرشیو مقالات در وب سایت نشریه

https://jopp.gau.ac.ir/

آرشیو مقالات در ISC

https://ecc.isc.ac/showJournal/21648

اخلاق نشر

 از قوانین اخلاق نشر (COPE) پیروی می کند.

شیوه داوری

 دو سر کور

نوع مجوز

License CC BY-NC 4.0

روش ماخذ نویسی

APA

شناساگر مقالات

DOI & DOR

سییتم مشابهت یابی

 https://hamyab.sinaweb.net

پروانه انتشار

برای مشاهده پروانه انتشار کلیک نمایید.

نشانی نشریه

ایران، گرگان، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، دفتر نشریات دانشگاه

اطلاعات تماس

32430522-(017)98+

تاریخچه نشریه

نشریه علمی پژوهش های تولید گیاهی از فروردین ماه سال 1388 به‌صورت فصلنامه توسط دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان راه‌اندازی شد. 

نشریه از ابتدای سال 1388 تا انتهای سال 1392 با عنوان فارسی پژوهش های تولید گیاهی و عنوان انگلیسی "Journal of Plant Production" چاپ گردیده است و از ابتدای سال 1393 تاکنون عنوان انگلیسی آن تغییر یافته است و با عنوان "Journal of Plant Production Research" چاپ می گردد.

* نویسندگان کپی رایت و حقوق کامل انتشار را بدون محدودیت حفظ می کنند.

هزینه‌ها

در مرحله اولیه قبل از ارسال به داوری مبلغ 80 هزار تومان و در مرحله نهایی قبل از صدور پذیرش برای مقالات کامل مبلغ 320 هزار تومان و برای گزارش کوتاه علمی مبلغ 200 هزار تومان  برای ارسال، بررسی و چاپ مقالات دریافت می‌شود.

شماره حساب : 4001108403019781

شماره حساب شبا :  270100004001108403019781 

شناسه واریز: 392108478126500000301070060010 نزد بانک مرکزی به نام تمرکز درآمد دانشگاه.

پرداختها باید به صورت الکترونیک انجام شود.

 

سیاست دسترسی آزاد

نشریه علمی پژوهش های تولید گیاهی، یک نشریه با دسترسی آزاد است بدین معنی که تمام محتوای نشریه به‌صورت رایگان در اختیار کاربران و موسسات آن‌ها قرار دارد و کاربران مجاز به دانلود، کپی، توزیع، چاپ، جستجو یا پیوند به متون کامل مقالات در این نشریه بدون اجازه قبلی از ناشر یا نویسنده هستند.

 

مجوز کپی رایت

اگر یک نسخه خطی حاوی هر تصویر یا متن قبلی منتشر شده باشد ، مسئولیت اخذ مجوز از دارندگان حق چاپ به عهده نویسنده است. نویسنده موظف است نامه های اصلی اجازه کتبی را برای کلیه مطالب دارای حق چاپ که در نسخه های خطی خود استفاده می شود ، تهیه و ارسال کند.

نویسندگان مقالات منتشر شده در ژورنال حق چاپ مقاله خود را حفظ می کنند ، به جز تصاویر شخص ثالث و سایر مطالب اضافه شده توسط ژورنال ، که مشمول حق چاپ توسط صاحبان مربوطه می شوند. بنابراین ، نویسندگان در انتشار و انتشار مجدد مقالات خود آزاد هستند ، مشروط بر این که نشریه اصلی به طور کامل ذکر شود و هرگونه نیاز مالکان حق چاپ شخص ثالث باشد. همچنین خوانندگان در بارگیری و ارسال مقالات با رعایت شرایط نقل قول آزاد هستند.

نشریه علمی پژوهش های تولید گیاهی از اصول کپی رایت تبعیت می کند. این متن ترجمه فارسی سایت می باشد.

اختیار-غیرتجاری 4.0 بین‌المللی (CC BY-NC 4.0)

اطلاعات بیشتر در وب سایت https://creativecommons.org/licenses/by-nc/4.0/deed.fa

 

سیستم مشابهت‌یاب

نشریه علمی پژوهش های تولید گیاهی به‌منظور جلوگیری از سرقت علمی، متن‌های فارسی را با استفاده از سامانه مشابه‌یاب متون علمی همیاب  مشابهت‌یابی می‌کند. همه مقالات قبل از ارسال به داوری مشابهت‌یابی می‌شوند و چنانچه درصد تشابه بیشتر از 20 درصد باشد، مقاله از روند بررسی خارج خواهد شد.

 

بیانیه محرمانگی

نام‌ها و آدرس‌ ایمیل‌های وارد شده در سایت نشریه، منحصراً برای اهداف نشریه استفاده می‌شود و برای قسمت‌های دیگر قابل دسترسی نیست و در دسترس هیچ شخص و یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.

 

سیاست‌های حفظ دیجیتال مقالات

آرشیو وب‌سایت نشریه

تمام محتوای الکترونیکی (وب‌سایت، مقالات و ...) به دو روش آرشیو می‌شوند: نسخه پی‌دی‌اف تمام مقالات در وب‌سایت نشریه به‌صورت آنلاین و در دسترس خوانندگان است. در حالی‌که یک کپی از همان محتوا در سرور دیگری به‌عنوان پشتیبان نگهداری می‌شود. درصورت بروز مشکل در وب‌سایت نشریه و از بین رفتن اطلاعات مقالات، هریک از مقالات در فاصله زمانی کمتر از 36-24 ساعت مجددا از سرور پشتیبان، به‌صورت آنلاین در وب‌سایت نشریه منتشر خواهد شد.

پایگاه‌های نمایه‌کننده

اطلاعات اصلی و چکیده مقالات منتشر شده در نشریه بهره برداری و پرورش آبزیان، در چندین پایگاه نمایه‌سازی می‌شوند. همچنین علاوه بر اطلاعات اصلی، نسخه پی‌دی‌اف تمام مقالات، در "پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)" و نیز "سامانه نشریات علمی ایران" آرشیو می‌شود.

بایگانی شخصی

کلیه نویسندگان می‌توانند مقالات خود را بلافاصله پس از انتشار در وب‌سایت نشریه، در سیستم شخصی یا وب‌سایت موسسه خود آرشیو کنند.